Katalog stron WWW
Najnowsze      Najpopularniejsze      Najlepiej oceniane      Wyróżnione      Modyfikuj wpis      Zagłosuj      Zmień typ wpisu
STRONA GŁÓWNA    DODAJ WPIS    DODAJ KATEGORIĘ
+ Kategorie


+ Statystyki katalogu


Wpisów: 29776
Kategorii: 16
Użytkowników: 628
Unikalnych wyjść: 156869

Atlas Grzybów Polskich

16708 Atlas Grzybów Polskich http://www.atlasgrzybow.eu Zbieranie grzybów to zajęcie zapewniające wiele satysfakcji i mamy nadzieję, że dzięki naszemu portalowi atlasgrzybow.eu wyszukiwanie i oznaczanie grzybów stanie się jeszcze przyjemniejsze. Grzybiarze z wieloletnim stażem znajdą w nim wiele przydatnych danych i interesujących wskazówek, a dla osób, które po raz pierwszy wyruszają na grzybobranie, serwis okaże się niezawodnym przewodnikiem po intrygującym świecie grzybów.
Zaznajomienie się z grzybami przedstawionymi w niniejszym informatorze i sposobami ich rozpoznawania sprawi, że przez większą część roku będziemy wracać z lasu z całym koszykiem, a plony urozmaicą nasz jadłospis. Warto wspomnieć, że zdolność prawidłowego oznaczania napotkanych grzybów jest nie tylko świadectwem mądrości, lecz przede wszystkim gwarancją, że nie narazimy niczyjego zdrowia i życia. Zakładamy, że nasz atlas, który zawiera bazowe informacje o tym, jak i gdzie można zbierać grzyby, jak je rozróżniać i właściwie wykorzystać, uchroni grzybiarzy przed śmiertelnymi w skutkach omyłkami.
Przedkładając jakość nad ilość, drobiazgowo zaprezentowaliśmy wybrane rodzaje bardziej popularnych grzybów, a zrezygnowaliśmy z kompleksowego, jednakże płytkiego opisu wszystkich możliwych odmian. Równocześnie chcemy przestrzec grzybiarzy z wieloletnim doświadczeniem przed przecenianiem własnych zdolności i brakiem odpowiedzialności, jakie mogą się stać przyczyną zatruć, nierzadko tragicznych w konsekwencjach.
Zbieranie grzybów ma w Polsce bardzo długą tradycję. Niegdyś cieszyły się sławą ze względu na zalety odżywcze - często były jedynym dostępnym jadłem. Choć dziś sytuacja jest zgoła odrębna, urok grzybobrania i rzesze ludzi, którzy mu ulegają, pozostały. Co roku grzybiarze niecierpliwie wyczekują magicznego: ?już rosną", a jesienią pojawiają się w borach prawdziwe tłumy. Mnogość stanowią niedzielni grzybiarze, którym nieszczególnie brakuje mądrości i doświadczenia, co wiąże się z drastycznym przyrostem przypadków niebezpiecznych zatruć.
Kultura i Sztuka wypoczynek   las   internetowy atlas grzybow   mykologia   grzybobranie   przepisy kulnarne z grzybow Dec 13, 2010 kristiang

Oce stron   Dodaj do ulubionych   Pole znajomemu   Zgo niedziaajcy link  

rednia ocena odwiedzajcych: 3.00 (z 5)
Liczba oddanych gosw: 2

Oce stron


Inne linki z Kultura i Sztuka

Przedsiębiorstwo KoneserSztuki.pl specjalizuje się w oferowaniu dzieł sztuki. Głównym elementem funkcjonowania jest współpraca z interesującymi i rozwojowymi artystami, związana z oferowaniem ich dzieł. Oferujemy duży wybór obrazów, umożliwiający znalezienie interesującej oferty przez każdego klienta. Precyzyjnie selekcjonujemy dzieła. Gwarantujemy pomoc w wyborze odpowiednich obrazów do wskazanych przez kontrahenta wymagań. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.
Kategoria:

http://artrockaz.freeweb7.com/ Artrockaz is a team of 3 young and talented people: Cezary Janczura Bartlomiej Szydlowski, Krzysztof Jarzebski. Web page is about their achievments in art and sport(Photography, Paintings, professional Inline skating and skateboarding). Web page also contain portfolio of their school work. Cezary and Bartlomiej study in London, Krzysztof studies in Poland.
Kategoria:

U Call That Love to niezależny serwis muzyczny poświęcony kulturze hip hopowej i muzyce instrumentalnej. Strona jest prowadzona rzetelnie i fachowo. Częste aktualizacje serwisu pozwalają zapoznać się z wieloma ostatnimi wiadomościami dotyczącymi hip hopu. Na stronie publikowane są głównie artykuły dotyczące zapowiedzi koncertów i niezależnych artystów oraz wytwórni płytowych.
Kategoria:

Zespół weselny Adio Band zaprasza na swoją stronę internetową. Adio Band to zespół muzyczny na wesela, bankiety, studniówki itp. Swoje usługi świadczy na terenie Lublina, Warszawy i Rzeszowa. Wieloletnie doświadczenie w branży i szeroki repertuar sprawia, że imprezy na których gra zespół Adio Band są zawsze udane. Więcej informacji znajduje się na stronie www. na którą serdecznie zapraszamy.
Kategoria:

Witaj w świecie muzyki grunge! Poznaj zespół Pearl Jam , ich teksty, dyskografię, viedeografię i historię. Obejrzyj teledyski i galerię zdjęć. Ta witryna powstała specjalnie dla Ciebie! Przygotuj się do koncertu Pearl Jam 13 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To będzie święto muzyki!
Kategoria: